+90 541 488 52 68
iletisim@medyamarketim.net

Twitter'da Takipçi Artırma Yolları

Twitter'da Takipçi Artırma Yolları

Twitter, markalar ve kullanıcılar arasında güçlü bir bağ yaratan, sevilen sosyal platformlardan biri. Hızlı ve kolayca takipçi arttırmak mümkün olsa da, sadece takipçi sayısıyla güçlü duran bir profil organik büyümeyle yakalanan başarıyı yakalayamaz.

Twitter’da sizi okuyan, tweetlerinizi paylaşan, yanıtlar veren gerçek takipçiler edinmek istersiniz. Çünkü Twitter’da başarı, takipçileriniz ve sizin aranızda kurulan diyaloga dayalıdır.

Twitter’da Takipçi Arttırmanın Yolları

Twitter’ın temel dinamiklerine nasıl yaklaşmanız gerektiği size Twitter’da takipçi arttırmak için gerekenleri maddeler halinde listelemeye çalıştık.

Maddelere geçmeden önce bir önerimiz de takipçi arttırmak için her yolu aynı anda denemeye çalışmayın. Profilinizin kullanıcılar tarafından daha güçlü görünmesi için belli bir zaman gerektiğini bilin ve deyim yerindeyse “tüm tuşlara aynı anda basmaktan kaçının”.

1- Sıklıkla tweet atın, art arda değil

Profilinizi canlı tutmak için, sıklıkla tweet atmanız önemlidir. Ancak bu tweetler, art arda denilecek kadar arttığında insanlar sizi takipten çıkarabilir. Bir hikayeniz var ise, “flood” yaparak, tweet zinciri oluşturabilirsiniz.

2- Takip etmekten korkmayın

Twitter’da, çok takipçi edinmek isteyip kimseyi takip etmemek, faydalı bir strateji sayılmaz. Twitter, iletişim kuruldukça gelişen ve karşılıklı etkileşime dayalı bir platformdur. Markanızla ilgilenebilecek kişileri, çalışanlarınızı ya da markanızdan bahseden insanları takip etmekten çekinmeyin.

3- Anahtar kelimelerle arama yapın ve iletişime geçin

Markanızın ismi ya da sloganı gibi anahtar kelimeler seçin. Twitter akışında kimlerin anahtar kelimelerinizi kullandığına, neler anlattığına bakın. Bu araştırma size nasıl göründüğünüzle ilgili fikir vereceği gibi, etkileşim yaratmanız için de fırsat oluşturacaktır.

İyi yorumlar gördüğünüzde teşekkür etmek ya da bir sorundan şikayet edildiğinde çözüm önerileri sunmak, ulaşılabilir olduğunuzu gösterir. İletişime açık ve ulaşılabilir olmak size takipçi kazandırır.

4- Doğal tweetler atın

Bir marka olmak, duruşunuzun olması demektir. Ancak bu duruş, doğal ve insani olmalıdır. Sadece reklam tweetleriyle bombalanmayı kimse istemez. Bot hesaplar ve otomatik tweetler Twitter’da yaygın olsa da, takipçi kazandıran stratejilerden değildir.

Kitleniz, karşısında bir marka olduğunu bilse de insanlarla iletişim kurduğunu hissetmelidir. Böylece insanlar markanızla samimi bir ilişki kurabilir. Her sosyal medya platformunun kendine has kuralları vardır.

Aslında doğal davranmak belki tüm platformlar için önemli olabilir ama Twitter’da takipçi arttırmak için belki de en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri.

5- Paylaştığınız içerikleri değiştirin

Twitter, çeşitliliği sever. Yakaladığınız ses tonu ne kadar başarılı da olsa, zaman zaman içerik türünüzü değiştirerek insanları şaşırtın. Örneğin, bir Cuma günü stok görseller ile paylaşım yapmak yerine şirketinizden bir kare paylaşın.

İnsanların merak edeceği yanlarınızı görmelerine izin verin. Burada önemli olan, insanların sıkılıp sizi takipten çıkarmasını sağlamak değil, ne paylaşacağınıza dair meraklarını canlı tutmak.

6- Etiketlerden yararlanın

Etiketler, Twitter’daki herhangi bir konunun yoğun bir şekilde tartışıldığı ve takibinin yapıldığını yerlerdir. İnsanların etiketlere tıklayarak yaptığı aramalarda doğru zamanda doğru yerde olmak size yeni takipçiler kazandırabilir.

7- En iyi tweetinizi pinleyin

En sevilen ya da kendinizi en iyi ifade ettiğini düşündüğünüz tweetinizi, profilinize sabitleyin. Profilinizi ziyaret eden kişiler, sabitlenen tweetinize göre karar verebilir ve bu tweet onların sizi takip etmesini sağlayabilir.

Bu noktada unutmamanız gereken pinli tweetinizi sürekli sabit tutmamak. Yıllar boyu aynı tweet pinli bir şekilde orada durduğunda profil sayfanızı gören kullanıcılar açısından sıkıcı bir görüntü oluşabilir.

8- Retweetlenecek tweetler atın

Retweet’ler, sizi takip etmeyen kişilere ulaşmanın yollarından biridir. Dolayısıyla, takipçi kazanmak için retweetlenmek istersiniz. Sizi takip eden insanların sizi retweetleyebileceği uzunlukta ve içerikte tweetler atın.

Bu noktada her sektör ve endüstrinin kendi dinamiklerine göre davranmak gerekiyor. Nasıl yapabileceğine dair şüheleriniz varsa en ideal çözüm kendi sektörünüzde öne çıkan paylaşımları inceleyip neden çok retweet aldıklarını analiz etmektir.

Twitter’da Çok Takipçiye Sahip Bir Hesaba Dönüşmek için Ne Yapmak Gerekir?


Bu durumda isterseniz www.medyamarketim.com web sitemizden kayıt olarak hemen sipariş geçmeye başlayabilirsiniz. Twitterda ki ister favorilerinizi artırın, ister gönderilerinizi retweet ettirin. Yönetimi tamamen size bırakılmıştır. Smm siteleri arasında en ön sırada yer alan takipçi, beğeni, izlenmede lider Medya Marketim sizin için her durumda hazır.

Yukarıda bahsettiğimiz çözümler aslında işin tüm temel dinamiğini oluşturuyor fakat siz de farketmişsinizdir ki sosyal medyada işler söylendiği kadar kolay işlemeyebiliyor. Bu noktada profesyonel bir destek almak da düşüneceğiniz seçeneklerden biri olabilir.