+90 541 488 52 68
iletisim@medyamarketim.net

Twitter'da Takipçi Artırma Yolları

Twitter, markalar ve kullanıcılar arasında güçlü bir bağ yaratan, sevilen sosyal platformlardan biri. Hızlı ve kolayca takipçi arttırmak mümkün olsa da, sadece takipçi sayısıyla güçlü duran bir profil organik büyümeyle yakalanan başarıyı yakalayamaz.

Twitter’da sizi okuyan, tweetlerinizi paylaşan, yanıtlar veren gerçek takipçiler edinmek istersiniz. Çünkü Twitter’da başarı, takipçileriniz ve sizin aranızda kurulan diyaloga dayalıdır.

Twitter’da Takipçi Arttırmanın Yolları

Twitter’ın temel dinamiklerine nasıl yaklaşmanız gerektiği size Twitter’da takipçi arttırmak için gerekenleri maddeler halinde listelemeye çalıştık.

Maddelere geçmeden önce bir önerimiz de takipçi arttırmak için her yolu aynı anda denemeye çalışmayın. Profilinizin kullanıcılar tarafından daha güçlü görünmesi için belli bir zaman gerektiğini bilin ve deyim yerindeyse “tüm tuşlara aynı anda basmaktan kaçının”.

1- Sıklıkla tweet atın, art arda değil

Profilinizi canlı tutmak için, sıklıkla tweet atmanız önemlidir. Ancak bu tweetler, art arda denilecek kadar arttığında insanlar sizi takipten çıkarabilir. Bir hikayeniz var ise, “flood” yaparak, tweet zinciri oluşturabilirsiniz.

2- Takip etmekten korkmayın

Twitter’da, çok takipçi edinmek isteyip kimseyi takip etmemek, faydalı bir strateji sayılmaz. Twitter, iletişim kuruldukça gelişen ve karşılıklı etkileşime dayalı bir platformdur. Markanızla ilgilenebilecek kişileri, çalışanlarınızı ya da markanızdan bahseden insanları takip etmekten çekinmeyin.

3- Anahtar kelimelerle arama yapın ve iletişime geçin

Markanızın ismi ya da sloganı gibi anahtar kelimeler seçin. Twitter akışında kimlerin anahtar kelimelerinizi kullandığına, neler anlattığına bakın. Bu araştırma size nasıl göründüğünüzle ilgili fikir vereceği gibi, etkileşim yaratmanız için de fırsat oluşturacaktır.

İyi yorumlar gördüğünüzde teşekkür etmek ya da bir sorundan şikayet edildiğinde çözüm önerileri sunmak, ulaşılabilir olduğunuzu gösterir. İletişime açık ve ulaşılabilir olmak size takipçi kazandırır.

4- Doğal tweetler atın

Bir marka olmak, duruşunuzun olması demektir. Ancak bu duruş, doğal ve insani olmalıdır. Sadece reklam tweetleriyle bombalanmayı kimse istemez. Bot hesaplar ve otomatik tweetler Twitter’da yaygın olsa da, takipçi kazandıran stratejilerden değildir.

Kitleniz, karşısında bir marka olduğunu bilse de insanlarla iletişim kurduğunu hissetmelidir. Böylece insanlar markanızla samimi bir ilişki kurabilir. Her sosyal medya platformunun kendine has kuralları vardır.

Aslında doğal davranmak belki tüm platformlar için önemli olabilir ama Twitter’da takipçi arttırmak için belki de en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri.

5- Paylaştığınız içerikleri değiştirin

Twitter, çeşitliliği sever. Yakaladığınız ses tonu ne kadar başarılı da olsa, zaman zaman içerik türünüzü değiştirerek insanları şaşırtın. Örneğin, bir Cuma günü stok görseller ile paylaşım yapmak yerine şirketinizden bir kare paylaşın.

İnsanların merak edeceği yanlarınızı görmelerine izin verin. Burada önemli olan, insanların sıkılıp sizi takipten çıkarmasını sağlamak değil, ne paylaşacağınıza dair meraklarını canlı tutmak.

6- Etiketlerden yararlanın

Etiketler, Twitter’daki herhangi bir konunun yoğun bir şekilde tartışıldığı ve takibinin yapıldığını yerlerdir. İnsanların etiketlere tıklayarak yaptığı aramalarda doğru zamanda doğru yerde olmak size yeni takipçiler kazandırabilir.

7- En iyi tweetinizi pinleyin

En sevilen ya da kendinizi en iyi ifade ettiğini düşündüğünüz tweetinizi, profilinize sabitleyin. Profilinizi ziyaret eden kişiler, sabitlenen tweetinize göre karar verebilir ve bu tweet onların sizi takip etmesini sağlayabilir.

Bu noktada unutmamanız gereken pinli tweetinizi sürekli sabit tutmamak. Yıllar boyu aynı tweet pinli bir şekilde orada durduğunda profil sayfanızı gören kullanıcılar açısından sıkıcı bir görüntü oluşabilir.

8- Retweetlenecek tweetler atın

Retweet’ler, sizi takip etmeyen kişilere ulaşmanın yollarından biridir. Dolayısıyla, takipçi kazanmak için retweetlenmek istersiniz. Sizi takip eden insanların sizi retweetleyebileceği uzunlukta ve içerikte tweetler atın.

Bu noktada her sektör ve endüstrinin kendi dinamiklerine göre davranmak gerekiyor. Nasıl yapabileceğine dair şüheleriniz varsa en ideal çözüm kendi sektörünüzde öne çıkan paylaşımları inceleyip neden çok retweet aldıklarını analiz etmektir.

Twitter’da Çok Takipçiye Sahip Bir Hesaba Dönüşmek için Ne Yapmak Gerekir?


Bu durumda isterseniz www.medyamarketim.com web sitemizden kayıt olarak hemen sipariş geçmeye başlayabilirsiniz. Twitterda ki ister favorilerinizi artırın, ister gönderilerinizi retweet ettirin. Yönetimi tamamen size bırakılmıştır. Smm siteleri arasında en ön sırada yer alan takipçi, beğeni, izlenmede lider Medya Marketim sizin için her durumda hazır.

Yukarıda bahsettiğimiz çözümler aslında işin tüm temel dinamiğini oluşturuyor fakat siz de farketmişsinizdir ki sosyal medyada işler söylendiği kadar kolay işlemeyebiliyor. Bu noktada profesyonel bir destek almak da düşüneceğiniz seçeneklerden biri olabilir.

Read more

Whatsapp Destek Hattımız Yenilendi!

Whatsapp Destek Hattımız Sizler İçin Yenilendi!


2018 Yılından bu yana hizmet sağlayan medyamarketim.net , Smm siteleri ve Smm panelleri arasında en ön sıralarda yer almaktadır.

Whatsapp destek hattımız yenilenerek siz değerli müşteri ve sağlayıcılarımızın daha hızlı işlem yapabilmesi için, destek taleplerinizi daha hızlı yanıtlayabilmemiz için yenilendi. 7/24 Destek sağlayan destek ekibimiz Yeni Numarasıyla sizlerin hizmetinizde. 

Whatsapp Destek Hattımız: +90 541 488 52 68

Read more

Tiktok Nedir, Nasıl Kullanılır?

TikTok nedir? Nasıl kullanılır? Güvenli midir?


Ebeveynler için TikTok!

TikTok kullanıcıların 60 saniyelik videolar izlemesini ve yayınlamasını sağlayan bir sosyal medya uygulamasıdır. 155 ülkede 1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunur. Musical.ly isimli uygulamanın 2017 yılında Çinli ByteDance Technology tarafından satın alınmasıyla ortaya çıkmıştır.

Peki TikTok’u bu kadar cazip kılan nedir, piyasadaki bir sürü sosyal medya uygulamasının arasında çocuklar neden TikTok’u tercih ediyor ve saatlerce başından ayrılmıyor?

TikTok üzerinde ciddi, eğlenceli veya aptalca milyonlarca kısa video izleyebilir, müzik kliplerine veya filmlere dudak uydurarak kendi videonuzu yayınlayabilirsiniz. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi beğeniler ve yorumlar aracılığı ile başka kullanıcılarla etkileşime girebilirsiniz. Üstelik günümüz çocuklarının dikkat süreleri göz önüne alındığında 60 saniye gibi kısa bir süre içinde.

Diğer taraftan yine bir sosyal medya platformu ve yine aileleri saran gizlilik ve güvenlik endişeleri mevcut. TikTok platformunda yer alan videolar genellikle zararsız olsa da buranın açık bir sosyal medya platformu olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Diğer sosyal medya ortamlarında da olduğu gibi burada da paylaşımlar konusunda dikkatli olmalıyız. Unutmamanız gereken temel kural internette paylaşılan herhangi bir şey asla ve asla yok olmaz! Örneğin siz veya çocuğunuz bir video paylaştı ve hemen ardından uygun bulmayarak sildiniz; hayır, aslında silmediniz! O video, paylaştığınız ortamdan hiç silinmeyebilir veya o anda izleyen biri tarafından indirilerek saklanabilir.

TikTok ne kadar güvenli?

TikTok üzerinde bir hesap oluşturduğunuzda hesabınız varsayılan olarak halka açıktır. Yani, herhangi biri paylaşımları görebilir, lokasyon (yer) bilginizi alabilir, özel (direk) mesaj gönderebilir. Bu durumda özellikle çocuklar için oluşturulan hesapların hemen Özel duruma çekilmesi gerekir. Ayrıca yorumlar, düetler veya mesajlar gibi özelliklerin herkese açık olmak yerine sadece arkadaşlara açık olmasına dikkat edin.

İnternet üzerinde, kötü niyetli, çocuklara ilgi duyan ve özellikle herkese açık hesapları takip eden avcılar olduğunu unutmayın.

Bu arada çocuklardan bağımsız olarak TikTok ile ilgili başka güvenlik sorunları açığa çıktı. İlk olarak uygulamanın işletim sistemi panosundaki verilere erişebildiği anlaşıldı, bu telefonunuzda kopyaladığınız her şeyi görebiliyor demek. Daha sonra Reddit forumlarında bir kullanıcı TikTok’un kullanıcılara ait çok fazla ve gereksiz veri topladığını iddia etti. Bu veriler arasında kullandığınız donanıma ait bilgiler, kamera ve mikrofon erişimi, kişi listesi ve gps yer bilgisi bulunuyor. Üstelik kullanıcı önceden izin verdiği için TikTok bu verilere uygulama kullanılmasa bile erişebiliyor.

TikTok için yaş sınırı nedir?

TikTok, hesap açmak için yaş sınırını 13+ olarak belirlemiş. Fakat hesap açılışı sırasında kullanıcıya yaşını sormak dışında herhangi bir önlemi yok. Hesap açmak için basit bir e-posta adresinin yeterli olduğu düşünülürse bir çocuğun istediği yaşı girerek hesap oluşturmasının önünde bir engel yok. Bu arada sadece izlemek için hesap açmanıza gerek bile yok.

Çocuklar için uygun mu?

TikTok üzerindeki videolar popüler kültüre hitap ettiği için bolca küfür ve cinsel çağrışım öğesi barındırıyor. Her ne kadar uygulama içinde özellikle içerik araması yapılamasa da popüler videoların çoğu bu tür öğeler içerecektir. TikTok ayarlarındaki aile eşleşmesi modu sayesinde içeriği filtreleyebilirsiniz.

Read more